Depay larg Lyon, pas Barcelonës në garë edhe tre klube italiane

Depay larg Lyon, pas Barcelonës në garë edhe tre klube italiane

Memphis Depay është drejt largimit nga Lyon. Hollandezi sezonin e shkuar tregoi se ka cilësi në mendje e këmbë, ndërsa pas Barcelonës për shërbimet e tij janë vënë edhe tre klube italiane.

Juventus, Roma dhe Milan intersohen për sulmuesin, ndërsa sipas Mundo Deportivo Barcelona e Koeman është në fazë të avancuar diskutimesh.

Janari është pranë dhe merkato duket e zjarrtë për ish-lojtarin e Manchester United. Në merkaton e verës katalanasit tentuan të afronin lojtarin, ndërsa oferta në drejtim të francezëve ishte jo e duhura.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *