Publikohen formacionet zyrtare, ja si rreshtohen Shqipëria dhe Kosova në vëllazërore

Publikohen formacionet zyrtare, ja si rreshtohen Shqipëria dhe Kosova në vëllazërore

Do të startojë në orën 16:00, në stadiumin “Elbasan Arena”, vëllazërorja mes Shqipërisë dhe Kosovës. Një përballje speciale, që do t’u shërbejë të dy trajnerëve për sfidat e Ligës së Kombeve, që do të zhvillohen në ditët në vijim.
Për shumëkënd nga ana e kuqezinjve, kjo përballje sjell në memorie humbjen 3-0 të pësuar përballë Kosovës në periudhën kur trajner ishte Panuçi. Me të cilin, pas kësaj disfate nisi të shkërmoqet i gjithë projekti dhe ajo çka donte të ndërtonte me Shqipërinë.

Italiani Edi Reja duhet t’i bëjë mirë llogaritë për të menaxhuar grupin dhe për të marrë më të mirën nga lojtarët e rinj, të cilët nuk kanë pasur shumë minutazh në ndeshjet e kaluara. Doka, Çepele dhe Hoxhallari, janë 3 futbollistët e rinj që aktivizohen për herë të parë si titullarë me fanellën e Kombëtares.

Për sa i përket “Dardanëve”, ata do të drejtohen nga zv.trajneri Muharrem Saiti, për shkak se Bernard Shaland rezultoi ditën e sotme pozitiv me Koronavirus.

Kosova ka aktivizuar nga minuta e parë, një numër të konsiderueshëm titullarësh si portieri Muriç, mbrojtësit, Hadërgjonaj, Rrahmani, Aliti, si dhe mesfushorët, Shala, Kryeziu dhe Celina. Ndërkohë që maja e sulmit i është besuar bomberit Muriqi, i cili u rikthye në përfaqësuese pas një mungese afro 1 vjeçare.

FORMACIONET ZYRTARE:

SHQIPËRIA: Berisha, Doka, Ismajli, Çepele, Hoxhallari, Laçi, Selhai, Ramadani, Uzuni, Seferi, Balaj.

KOSOVA: Muriç, Hadergjonaj, Rrahmani, Fazliji, Aliti, Kastrati, Shala, Kryeziu, B. Berisha, Celina, Muriqi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *