Ishte lojtar i lirë, zbulohet ekipi i ri ku ka firmosur Dionis Avdiaj

Ishte lojtar i lirë, zbulohet ekipi i ri ku ka firmosur Dionis Avdiaj

Donis Avdiaj, i cili ishte lojtar i lirë pasi ndërpreu kontratën me Hart of Midlothian, tashmë është prezantuar te skuadra e re.

Futbollisti 24-vjeçar do të vazhdojë karrierën te skuadra e Emen në kampionatin holandez. Avdijaj është prezantuar ditën e sotme te skuadra holandeze dhe do të nisë në aventurë të re në Holandë.

Sulmuesi shihej si një lojtar me të ardhme të ndritur, gjatë kohës kur ishte pjesë e Shalke 04, por karriera e tij nuk ka shkuar edhe aq mirë, teksa pas disa aventurave te ndryshme ne Turqqi dhe Holande.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *