E papritur nga Spanja, shqiptari i Arsenal do të bashkohet me Barcelonën

E papritur nga Spanja, shqiptari i Arsenal do të bashkohet me Barcelonën

Barcelona është duke kërkuar përforcime për mbrojtjen. Trajneri Koeaman ka kërkuar nga drejtuesit që të shohin mundësinë e një mbrojtësi qëndror, me Sport në Spanjë që tregon se I përzgjedhuri I katalanasve është Shkodran Mustafi.

Lojtari ka pasaportë gjermane dhe është shpalluur kampion bote me Panzerat në 2014.

Në Spanjë shkojnë më tij duke thënë se Mustafi është duke u vëzhguar sëbashku me dy lojtarë të tjerë, mbrojtësit Rudiger dhe Joel Matip.

Kontrata e Mustafit me Arsenal skadon verën që vjen dhe Topçinjtë kërkojnë të fitojnë diçka nga shitja e tij sepse s’kanë ndërmend të rinovojnë me 28 vjeçarin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *