Habit Kevin Prince Boateng: Ja kush është trajneri më i mirë që më ka trajnuar

Habit Kevin Prince Boateng: Ja kush është trajneri më i mirë që më ka trajnuar

Kevin Prince Boateng njihet për deklaratat e tij befasuese. Lojtari i Monzas në Serinë B ka një CV të pasur, teksa më parë përveç Milanit , ka luajtur edhe për Sassuolon.

Boateng ka qënë në urdhërat e shumë trajnerëve të mëdhenj dhe me emër, por ai zgjedh De Zerbin, pikërisht trajnerin e Sassuolos.

”Trajneri më i mirë është De Zerbi” – thotë ganezi 33 vjeçar. Boateng ka luajtur për ekipe si Fiorentina, Frankfurt, Las Palmas, Barcelona dhe Besiktas.

Nuk mund të lihet pa përmednur edhe përformanca me kuqezinjtë nga Milano, periudhë në të cilën bëri mjaft mir

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *