E KRYER/ Kërkohej me ngulm nga Milani, talenti arrin akordin me skudrën gjermane

E KRYER/ Kërkohej me ngulm nga Milani, talenti arrin akordin me skudrën gjermane

Dominik Szoboszlai do të jetë lojtari i Leipzig në merkaton e janarit. Mediat gjermane e bëjnë fakt të kryer kalimin e tij në Bundesligën gjermane në merkaton e ardhshme.

Talenti hungarez është një nga lojtarët më të kërkuar në merkato, me Milanin që e kërkonte me ngulm.

Tashmë akordi mes Leipzig dhe Salzburg është arritur dhe mungon vetëm zyrtarizimi që do të bëhet në janar.

Tashmë, Milani duhet të ndryshojë objektiv në merkato pasi Szoboszlai e ka marrë vendimin e tij nga do të transferohet në Bundesligën gjermane që në janar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *