Disa vende të botës mirëpresin 2021-ën GB

Ndërsa Londra zakonisht shënon një nga shfaqjet më të mëdha të fishekzjarrëve në botë, këtë vit brigjet e lumit Temza do të qetësohen shumë pasi miliona në të gjithë Anglinë janë tani në kufizimet e koronavirusit.

Vendet në të gjithë botën kanë filluar të trokasin ë në 2021-ën me fishekzjarre dhe festime.

Samoa dhe Tonga mirëpritën 2021 -ën me një ekran fishekzjarrësh mbi kryeqytetin e Apia.

Zelanda e Re gjithashtu e priti Vitin e Ri me fishekzjarre në qytetin e Auckland.

Turmat u lejuan të mblidheshin në të gjithë Zelandën e Re pasi eliminoi koronavirusin me një plan bllokimi të rreptë dhe të hershëm, shkruan Mirror, transmeton Klan Kosova.

Pjesë të Amerikës, përfshirë Nju Jorkun dhe Washington DC janë ndër të fundit që hyjnë në Vitin e Ri sipas kohës së Mbretërisë së Bashkuar dhe do të shohin në 2021 në orët e para të mëngjesit të së premtes.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *