Një tjetër ndeshje, një tjetër rekord për yllin LeBron James GB

Ditëlindja e 36 do të jetë në mbamendje për një kohë të gjatë për yllin e LA Lakers dhe të basketbollit, LeBron James.

“Mbreti” i basketbollit mbrëmë regjistroi një tjetër paraqitje të jashtëzakonshme, për të shënuar edhe një rekord të ri, përcjell GazetaBlic.

Ai ka arritur në kuotën e 1000 ndeshjeve radhazi ku ka realizuar pikë dyshifrore, duke u bërë kështu lojtari i parë në histori të NBA që e arrin këtë shifër.

Herën e fundit kur James nuk arriti të shënonte të paktën 10 pikë në një ndeshje ishte më 5 janar 2007.

Sa ishte pjesë e Cleveland, atëbotë, James realizonte 8 pikë, 9 asistime e 5 kërcime në duelin përballë Milwaukee Bucks.

/GazetaBlic/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *