Endrit Shala i uron ditëlindjen Jakup Krasniqit: Uroj që ta gëzosh lirinë sa më shpejtë, që ta shkelësh tokën për të cilën luftove GB

Shefi i Grupit Parlamentar të NISMA-s, Endrit Shala i ka uruar ditëlindjen anëtarit të kësaj partie që gjendet në Hagë, Jakup Krasniqit.

Shala thotë se Krasniqi padrejtësisht nuk po e pret ditëlindjen e tij të 70 në vendin e tij, përcjellë Gazeta Blic.

Ai shprehet i bindur se sfidat, Krasniqi do i kalojë ballëlartë.

“Krejt çka të uroj sot për 70 vjetorin e lindjes është që ta gëzosh lirinë sa më shpejtë, që ta shkelësh tokën tënde me krenarin me të cilën edhe luftove. Familja, dashamirët e krejt Kosova të presin që bashkë ta gëzojmë shtetin e republikën të cilën ti baci Jakup e mbrojte e e përcolle ndër breza”, shkruan Shala.

Ky është postimi i tij i plotë:

Urime ditëlindja Baci Jakup, 70 vjet në jetë e 50 në shërbim të Kosovës
Baci Jakup, zëri i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, simboli i atdhedashurisë e qendresës. Burri nga i cili u inspiruam gjenerata të tëra, se si duhet e mbrohet atdheu.
Padrejtësisht baci Jakup, ditëlindjen e 70 nuk po e pret as në vendin për lirinë e të cilit kontribuoj, e as me njerëzit me të cilët ndau idealet. As në Kosovë e as me familjen.
Por Baci Jakup, ne e dimë se ti e meriton lirinë më shumë se kushdo, dhe se sfidat që ke përpara do i kalosh ballë lartë.
Krejt çka të uroj sot për 70 vjetorin e lindjes është që ta gëzosh lirinë sa më shpejtë, që ta shkelësh tokën tënde me krenarin me të cilën edhe luftove.
Familja, dashamirët e krejt Kosova të presin që bashkë ta gëzojmë shtetin e republikën të cilën ti baci Jakup e mbrojte e e përcolle ndër breza.
E.SH

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *