Hitet më të njohura në TikTok gjatë vitit 2020 GB

Një vit tjetër, një tjetër raund memesh muzikore të bëra virale në TikTok.

Ashtu siç pamë në 2019, aplikacioni ka qenë plot me klipe muzikore që janë ngulitur në kokën e të gjithëve, edhe nëse nuk do të ishin hite të zakonshme, shkruan GazetaBlic.

Kjo është një listë e disa prej këngëve që janë hedhur në TikTok në vitin 2020. Shkoni deri në fund për të gjetur listen e të githa hiteve të rijuar në  TikTok në vitin 2020.

 1. “Laxed (SIREN BEAT)” by Jawsh 685

Ky tingull u përdor për vallëzimi, ku njerëzit tregonin veshjet tradicionale nga kulturat e tyre. Jawsh 685 është një producent 17-vjeçar nga Zelanda e Re, i cili ende po merret me vëmendjen me këngën e tij në mënyrë qesharake.

2. “Roses (Remix Imanbek)” nga SAINt JHN dhe Imanbek

Njerëzit e famshëm të TikTok e kthyen këtë në një gjë të çuditshme që lëkundet hip, por kjo u kap nga njerëzit që e bënin këtë gjë me duar ?? dhe ndalnin trupat e tyre.

 1. “Boss Boss” nga Doja Cat

Doja Cat me sinqeritet mund të zërë çdo vend në këtë listë sepse gjithçka që ajo nxjerr ka tendencë të bëhet virale në TikTok.

 1. “Supalonely” nga BENEE feat. Gus Dapperton

BENEE është një muzikant nga Zelanda e Re që ka dalë mirë në vendin e saj, por suksesi i kësaj kënge në TikTok shënon hitin e saj të parë të madh ndërkombëtar. Fillimisht u lançua në një EP të vitit 2019 por u bë virale në Mars të këtij viti.

 1. “Stunnin ‘” nga Curtis Waters feat. Dëmton Franklin

Kjo këngë është përdorur për variacionet e trendit “Çfarë do të vishja si …” ku njerëzit do të vishnin veshje të ndryshme për tema të ndryshme.

 1. “Lottery’” by K CAMP

Mbase nuk ka pasur një vallëzim të TikTok-ut aq viral apo po aq të diskutueshëm sa Renegade, e vendosur në këtë këngë. Fillimisht u krijua nga një adoleshent në Atlanta, i quajtur Jalaiah Harmon dhe më pas u ri-krijuar nga të gjithë në dukje, shpesh edhe pa merita.

 1. “ROXANNE” nga Arizona Zervas

Kjo ishte një tjetër nga ato këngët virale vetëm për TikTok. Ndërsa vallëzimi që e shoqëronte këtë. shpërtheu aq shumë në aplikacion sa u përdor si muzikë sfond për pothuajse gjithçka.

 1. “Bored in the House” nga Curtis Roach

Kjo kënga u bë në thelb kënga zyrtare e karantinës sepse të gjithë, në fakt, jemi mbërthyer në shtëpitë tona dhe jemi mërzitur si dreq.

 1. “Sober Up” nga AJR feat. Lumenjtë Cuomo

 1. “Prom Queen” nga Beach Bunny

Kjo melodi, u lansua në fund të vitit 2018 nga banda indie Beach Bunny.

 1. “Vibe” nga Cookiee Kawaii

Këngë e Cookiee Kawaii shpërtheu në TikTok, pastaj nga ana tjetër shpërtheu edhe në Spotify. Cookiee ishte në shtëpi në skenën e klubit Jersey dhe madje ai nuk kishte një llogari në TikTok kur kënga u bë virale.

 1. “Renee” by SALES

Kjo këngë është e vjetër. Si, 2014 e vjetër. Grupi indie është nga Florida dhe publikuan albumin e tyre të parë të plotë në 2016.

 1. “Savage” nga Megan Thee Stallion

Kjo ishte patjetër e destinuar të ishte një hit pa marrë parasysh çfarë, por Megan i dha një  tjeter kahje përmes krijuesit të vallëzimit në videoklipin lirik.

 1. “Boy Backyard Boy” nga Claire Rosinkranz

Rosinkranz ngarkoi audion e saj në TikTok dhe Qershor dhe as nuk e dinte që ishte bërë virale në TikTok derisa miqtë i thanë.

 1. “Motion Sickness’” by Phoebe Bridger”

Kjo është në të vërtetë një pistë mjaft e rëndë në lidhje me marrëdhëniet e mëparshme të Bridgers me Ryan Adams.

 1. “M në B” nga Millie B

 1. “I’m An Accountant” by Rocky Paterra

 1. “Ok Klahoma” nga Jack Stauber

Kjo është këngë nga albumi i Stauber 2016, “Pop Food”.

 1. “F2020” nga Avenue Beat

Avenue Beat është një treshe miqsh nga Illinois që krijuan bendin kur ishin vetëm 14 vjeç.

 1. “Therefore I am” by Bille Eilish

Eilish publikoi këtë këngë në nëntor 2020, së bashku me një video muzikore që ajo drejtoi vetë.

 1. “Oh Jo” nga Kreepa

Pjesa virale e kësaj kënge të vitit 2019 është në të vërtetë një shembull këngës së Shangri-La’s “Remember” (duke ecur në rërë)”, një grup vajzash nga vitet 1960.

 1. OMC – How Bizarre

Kjo këngë është krijuar në vitin 1996, e cila si fakt argëtues është para se të lindnin shumë nga përdoruesit e TikTok.

\GazetaBlic\.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *