Milani skuadra më e mirë në bazë të pikëve të arkëtuara në vitin 2020 GB

Milani dominoi Serie A në vitin 2020, duke mbledhur 79 pikë në 35 ndeshje, me Juventusin të katërtin pas Inter dhe Atalanta.

Stefano Pioli ka ndihmuar në ngritjen e Rossonerëve në krye të futbollit italian në vitin 2020 dhe nëse merren parasysh vetëm pikët e fituara në vitin e fundit kalendarik, Rossonerët janë gjashtë pikë larg rivalëve të tyre lokal Inter, përcjell GazetaBlic.

Nga ana tjetër, SPAL grumbulloi vetëm tetë pikë dhe ulet poshtë, me Sassuolo pak më shumë se gjashtë të parët.

Më poshtë do të gjeni renditjen që merr parasysh pikët e fituara në Serie A gjatë vitit kalendarik në vitin 2020. (Lojërat e luajtura janë në kllapa)

Tabela e Serisë A për vitin 2020

79 (35) Milano

73 (35) Inter

69 (34) Atalanta

68 (35) Juventus

63 (35) Napoli

63 (36) Lazio

62 (35) romë

58 (35) Sassuolo

50 (36) Hellas Verona

46 (35) Fiorentina

44 (35) Sampdoria

42 (34) Udineze

40 (35) Bolonja

38 (35) Genova

36 (35) Parma

30 (35) Cagliari

27 (35) Torino

20 (21) Leçe

18 (14) Benevento

11 (14) Spezia

11 (21) Brescia

09 (14) Crotone

08 (21) SPAL

/GazetaBlic/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *