Viti i meçit të madh, Anthony Joshua – Tyson Fury GB

Anthony Joshua dhe Tyson Fury janë gati për një nga meçët më të mëdha të boksit britanik dhe botëror në historinë e re të këtij sporti.

Pritet të jetë një natë e jashtëzakonshme e boksit ajo kur të dy bokserët do të ngjiten në ring për t’i kryqëzuar dorëzat e boksit me njëri-tjetrin, shkruna GazetaBlic.

Anthony Joshua i gatshëm të bëjë sakrifica të mëdha për të siguruar ndeshjen ndaj Tyson Fury. Kampioni në fuqi ka treguar paraqitje fantastike ndaj Pulev dhe synon të bëhet kampion absolut në kategorinë e rëndë të boksit.

Në anën tjetër, Fury e pret me padurim një meç me Joshuan, madje ka paralajmëruar që do ta nokautojë atë më së largu deri në raundin e katërt.

Një meç mes dy bokserëve mund të programohet për muajin qershor, gjithmonë nëse ka marrëveshje mes dy palëve.

/GazetaBlic/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *