Coutinho nuk ka fat në karrierën e tij, operohet dhe mungon gjatë GB

Barcelona ka marrë një lajm shumë të keq, teksa Coutinho do i nënshtrohet një operacioni.

Braziliani ka pësuar dëmtim në menisk dhe do të mungojë për rreth 3 muaj. Ditën e nesërme lojtari do i nënshtorhet operacionit dhe më pas do nisë fazën e rikuperimit.

Një lajm shumë i keq ky për trajnerin Koeman, i cili e aktivizonte brazilianin si titullar.

Coutinho viteve të fundit është përballur me lëndime e ndryshime skuadrash gjë që ka ndikuar shumë edhe në karrierën e tij.

/GazetaBlic/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *