Covid-19/ Lajm i mirë nga Italia, ulet ndjeshëm numri i të infektuarve

Covid-19/ Lajm i mirë nga Italia, ulet ndjeshëm numri i të infektuarve

[ad_1]

Lajm i mirë nga Italia. Numri i rasteve të reja vjen duke u ulur.

Në 24 orët e fundit, 11.831 raste të reja të koronavirusit u regjistruan në Itali, që është dy herë më pak se një ditë më parë, por kishte edhe shumë më pak të testuar. 364 pacientë vdiqën, raporton Reuters. 67.174 njerëz u testuan, 90.000 më pak se një ditë më parë, tha Ministria e Shëndetësisë.

Që nga fillimi i pandemisë, 74.985 vdekje janë regjistruar në Itali, më së shumti në Evropë, dhe më shumë se dy milionë njerëz janë infektuar deri më tani. 22.948 pacientë u shtruan në spital, nga të cilët 2.569 janë në kujdes intensiv.


Top Channel[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *