Datat e afatit dimëror të transferimeve në Serie A, këto janë lëvizjet që pritet t’i bëjnë klubet GB

Afati dimëror i transferimeve në Serie A hapet më 4 janar dhe vazhdon deri më 1 shkurt, Atalanta dhe Cagliari kanë bërë tashmë nënshkrimet e tyre të para dimërore.

Klubet e Serie A mund të regjistrojnë lojtarë të rinj duke filluar nga e hëna 4 janar. Atalanta tashmë ka siguruar shërbimet e Joakim Maehle i cili është bashkuar me La Dea nga Genk për 10 milion €. Ky është nënshkrimi i parë dimëror i një klubi të Serie A, përcjell GazetaBlic.

Afati i transferimit dimëror në Itali mbyllet të hënën 1 shkurt në orën 19:00.

Sipas raporteve në Itali, Juventus do të kërkojë të nënshkruajë një qendër të re me kosto të ulët për të mbështetur Alvaro Morata, ndërsa Interi nuk do të jetë në gjendje të bëjë nënshkrime të reja nëse nuk shesin disa nga lojtarët e tyre.

Radja Nainggolan tashmë është bashkuar me Cagliari si huazim deri në fund të sezonit dhe Christian Eriksen është duke u lidhur me PSG, megjithëse një kthim i Premier League është gjithashtu në karta.

Nerazzurrët gjithashtu kanë nevojë për një qendërsulmues të ri dhe Gervinho i Parma thuhet se është një nga përparësitë e klubit.

Milani ka nevojë për një qendërmbrojtës të ri dhe ndoshta një sulmues, ndërsa Roma do të kërkojë të shesë gjashtë lojtarë dhe të nënshkruajë të paktën një sulmues të ri me Stephan El Shaarawy i cili është i këshilluar të kthehet në kryeqytet.

Napoli është në kërkim të paditësve për Arek Milik, por Partenopei kërkon një tarifë midis 15 dhe 18 milion euro për të shitur sulmuesin polak. Marseille thuhet se ka bërë një ofertë zyrtare për të nënshkruar me ish-yllin e Ajax i cili është gjithashtu në radarët e Inter dhe Juventus.

/GazetaBlic/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *