Këto janë ndeshjet interesante që do të zhvillohen sot GB

Përveç Premier Ligës, që nuk njeh pushim, ditën e sotme (2 janar), do të ndezin “motorrët”edhe 2 nga 5 ligat e tjera më të forta në botë.

Bëhet fjalë për Bundesligën dhe La Ligën. Në kampionatin gjerman janë parashikuar të zhvillohen 7 sfidat e vlefshme për javën e 14-të, ndërkohë që në atë spanjoll, do të jenë 4 përballje interesante, ku spikat derbi mes Betisit dhe Sevillas si dhe Real Madrid-Celta Vigo.

Pa harruar edhe Premier Ligën, me duele interesante. Padyshim që vëmendja do të jetë në sfida mes Tottenhamit dhe Leeds United.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *