Nëna e Zaniolos tërbon fansat e Romës me foton e fundit në Instagram GB

Një fotografi e Nicolò Zaniolo e postuar në Instagram nga nëna e tij ka ndarë tifozët e Romës dhe, sipas Il Corriere dello Sport, zgjatja e kontratës së mesfushorit është në dyshim.

Zaniolo pësoi dy lëndime të ndryshme në gju në vitin 2020. E fundit ndodhi në shtator, gjatë një përplasjeje të Ligës së Kombeve midis Italisë dhe Hollandës.

Italiani aktualisht po punon për shërimin e tij dhe pritet të kthehet në aksion në mars.

Sidoqoftë, një fotografi e postuar nga nëna e tij Francesca Costa në prag të Vitit të Ri, i ka bërë njerëzit të flasin. Zaniolo, në fakt, tregohet në një zhytje, duke qëndruar në këmbën e dëmtuar, përcjell GazetaBlic.

Sipas Il Corriere dello Sport, Roma nuk i ka marrë mirë polemikat e shkaktuara në mediat sociale, duke shtuar se zgjatja e kontratës së lojtarit italian tani është në dyshim.

Kontrata e tij skadon në qershor 2024.

Jeta private e Zaniolo është duke u bërë ballë titujve vonë. Këtë javë, ai konfirmoi përmes mediave sociale se është ndarë me të dashurën  Sara Scaperrotta dhe ka filluar një marrëdhënie me modelen rumune Madalina Ghenea.

/GazetaBlic/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *