Nesër mot me shi në Kosovë, këto janë temperaturat

Nesër mot me shi në Kosovë, këto janë temperaturat

[ad_1]

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar për motin që pritet të mbajë gjatë ditës së nesërme në vend.

IHMK ka thënë se do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me reshje shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 deri 0 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 7-9 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga jugperëndimi e lehtë deri mesatare.[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *