Pirlo pesimist edhe para duelit ndaj Udineses

Pirlo pesimist edhe para duelit ndaj Udineses

[ad_1]

Juventusi nuk po kalon nëpër një formë edhe aq të mirë këtë edicion, ani pse në Ligën e Kampionëve, shkëlqeu, duke dalë në vendin e parë në grup para Barcelonës.

Ka qenë trajneri i Zonjës së Vjetër, Andrea Pirlo, që në konferencën për shtyp para takimit me Udinesen, ka thënë se kanë analizuar gjithçka dhe se synojnë që nga nesër ta fillojnë rikthimin, përcjell GazetaBlic.

Tutje, Pirlo ka lavdëruar ekipin nga “Dacia Arena”, duke shtuar se luajnë mirë fizikisht.

“Do të jetë një ndeshje e vështirë, Udinese është duke kalur një moment të mirë dhe kanë lojtarë të mirë. Prandaj duhet të jemi të vëmendshëm të mos lejojmë hapsira për dy sulmuesit e tyre sepse kanë teknikë të përsosur.

Njërin e njohim sepse ka luajtur tek ne (Pereyra), andaj do të jetë ndeshje e vështirë, shumë fizike’, përfundoi Andrea Pirlo.

/GazetaBlic/[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *