Portierët e votojnë më të mirin e historisë sipas tyre

Portierët e votojnë më të mirin e historisë sipas tyre

[ad_1]

Gianluiggi Buffon është zgjedhur portieri më i mirë i historisë së futbollit, duke u bazuar në votat e 18 portierëve.

“Gazzeta Dello Sport” ka kontaktuar me 18 portierë, teksa të gjithë kanë deklaruar se ky epitet i takon italianit, përcjell GazetaBlic.

Në mesin e atyre që kanë votuar ishin edhe Manuel Neuer, Julio Cesar dhe Peter Shmeichel.

Gjermani Neuer, në një prononcim tha se Buffon është një portier shembull, dhe jo më kot të gjithë kanë votuar për të.

“Gigi është i pabesueshëm dhe gjithmonë më jep shembullin, jo vetëm në fushë me reflekset e tij fenomenale, por edhe me karakterin e tij jashtë”, tha ndër të tjera ai.

/GazetaBlic/[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *