Real Madrid nuk ka fat me penalltitë në këtë edicion, ja statistikat GB

Real Madrid barazoi ndaj Elches të mërkurën në mbrëmje me rezultat 1 me 1, atje ku fitorja iu mohua pas një goli që e realizuan vendasit nga penalltia.

Kjo nuk ishte hera e parë që Los Blancos kanë humbur pikë për shkak të pranimit të një penalltie këtë sezon, shkruan GazetaBlic.

Sa herë që ata kanë dhënë një goditje të lehtë në këtë sezon, ata nuk kanë arritur të fitojnë.

Gjithçka filloi me tre penalltitë e pranuara në një humbje 4-1 ndaj Valencia, para se Villarreal të barazonte 1-1 me Real Madrid falë një penallti të Gerard Moreno, Alaves fitoi 2-1 kundër tyre me ndihmën e një goli nga penalltia të Lucas Perez dhe më pas Elche fitoi pikë të mërkurën në mbrëmje.

Kjo do të thotë që gjashtë nga 10 golat e fundit të LaLiga Santander që Real Madrid ka pranuar kanë qenë nga pika e bardhë.

Tani është një mallkim dënimi në Real Madrid, me gjashtë penallti të pranuara dhe të gjashtë të shënuara.

Vetëm Real Betis ka pranuar në aspektin penalizues më shumë penallti këtë sezon, gjithsej shtatë.

/GazetaBlic/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *