Revolucion te Inter, familja Zhang mund të largohet GB

Sipas Il Corriere dello Sport, familja Zhang i ka dhënë mandat Bankës Rothschild për të gjetur aksionerë të rinj të pakicës për Interin, por pronarët nuk përjashtojnë mundësinë e shitjes së klubit.

Familja Zhang ka dhënë mandatin për të gjetur një aksioner të ri të pakicës për të zëvendësuar Lion Rock, por sipas raportit, ata janë gjithashtu të gatshëm të shesin klubin, përcjell GazetaBlic.

Të dy Massimo Moratti dhe Erick Thohir kishin kërkuar partnerë të mundshëm financiarë në të kaluarën, por përfunduan në gjetjen e grupeve të gatshëm për të blerë shumicën e aksioneve në klub, dhe e njëjta gjë mund të ndodhte këtë herë.

Pronarët e klubit, megjithatë, thuhet se u kanë thënë drejtorëve të klubit se ata po kërkojnë vetëm të rifinancojnë borxhin ekzistues dhe se projekti që ka filluar në 2016 nuk rrezikon të shembet.

Familja Zhang ka parandaluar që klubi të bëjë nënshkrime të reja të janarit, përveç nëse shiten lojtarë.

Nerazzurri tashmë i ka dhënë Radja Nainggolan Cagliarit në një marrëveshje huazimi të thatë deri në fund të sezonit, por kjo nuk është e mjaftueshme për të bërë blerje të reja në afatin kalimtar të dimrit.

Christian Eriksen pritet të largohet nga klubi në janar, me PSG dhe Arsenalin të interesuar.

/GazetaBlic/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *