Shkarkimi i Ramës si Ministër i Jashtëm nga Meta, kryeministri mbledh në seancë të jashtëzakonshme parlamentin (Letra për Ruçin) – FaxWeb

Shkarkimi i Ramës si Ministër i Jashtëm nga Meta, kryeministri mbledh në seancë të jashtëzakonshme parlamentin (Letra për Ruçin) – FaxWeb

[ad_1]

Kuvendi i Republikës së Shqipërisë pritet të mbajë një seancë të jashtëzakonshme ditën e hënë në orën 17:00. Kjo seancën lidhet me ndryshimet e papritura në qeveri përgjatë ditëve të fundit të 2021-shit, ku kryeministri Edi Rama emëroi Olta Xhaçkën si ministre të Jashtme dhe Niko Peleshin ministër të Mbrojtjes.

Kuvendi sipas procedurës normale e rinis sesioni e ri parlamentar më 18 Janar të këtij viti, por me kërkesë të kryeministrit Rama pritet të mblidhet të hënën për shkak të emërimeve të ministrave të rinj, përmes një séance të jashtë zakonshme.

Për t’ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group

loading…

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *