Shpërthen koronavirusi te Benevento para ndeshjes me Milanin GB

Benevento njoftoi se tre anëtarë të stafit kanë provuar pozitivisht për COVID-19 pas pushimit të Krishtlindjes.

Një deklaratë e lëshuar këtë pasdite tregoi për një anëtar të stafit drejtues të trajnerit Pippo Inzaghi dhe dy profesionistë mjekësorë që ishin pozitivë, përcjell GazetaBlic.

Testet u morën më 30, 31 Dhjetor dhe 2 Janar.

Këta individë janë vendosur menjëherë në vetë-izolim në shtëpitë e tyre, ndërsa pjesa tjetër e skuadrës së ditës së ndeshjes do të udhëtojë vetëm nga dhe në shtëpitë e tyre për stërvitje.

Benevento do të përballet me Milanin në Serie A nesër në Stadio Vigorito me fillim nga ora 18:00.

/GazetaBlic/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *