Tottenham triumfon ndaj Leeds, skuadra e Mourinhos i afrohet kreut GB

Tottenham ka triumfuar në ndeshjen e sotme përballë Leeds United në Premier League.

Rezultati përfundimtar i këtij takimi ishte 3 me 0, shkruan GazetaBlic.

Harry Kane, Heung Min Son dhe Toby Alderweireld shënuan golat e fitores për skuadrën e Jose Mourinhos.

Ishte një ndeshje e dominuar plotësisht nga Tottenham që ka mundur të shënoi edhe më shumë gola të tjerë.

Pas kësaj fitore, The Spurs renditen në pozitën e tretë me 29 pikë, kurse Leeds në pozitën e 11 me 23 pikë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *