Vlerësim i mirë për Granit Xhakën, notat e lojtarëve: WBA – Arsenal

Vlerësim i mirë për Granit Xhakën, notat e lojtarëve: WBA – Arsenal

[ad_1]

Duket se fitorja ndaj Chelseat në derbi afro dy javë më parë, ia ka dhënë të mbarën ekipit të Artetas.

Dy fitore të tjera radhazi për të besuarit e teknikut spanjoll, që tashmë fillojnë ngritjen graduale në tabelën e klasifikimit, përcjell GazetaBlic.

Sonte triumfuan përballë West Bromit, që me këtë humbje shkon në pozitën e parafundit me vetëm tetë pikë të arkëtuara.

Tierney hapi serinë e golave në minutën e 23′, para se pesë sosh më vonë, Saka ta dyfishojë rezultatin. Me këtë rezultat përfunduan 45 minutat e para.

Edhe ato përfundimtaret u takuan totalisht udhëtuesve nga kryeqendra ishullore. Lacazzete mori frerët në dorë këtë fraksion, për të shënuar dy herë në minutat 61′ dhe 65′, për tri pikë të reja të Arsenalit.

Pas ndeshjes, sajti i statistikave në futboll, “WhoScored”, shapalosi notat e lojtarëve, ndërsa siç edhe mund ta shihni, Xhaka është vlerësuar me notën 6.9, që nënkupton një paraqitje solide.

WBA:

Arsenal:

/GazetaBlic/

[ad_2]

Source link
[source_url_encoded], [title_words_as_hashtags]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *