Frikë tek Inter, Lukaku dëmtohet ndaj Crotones, në dyshim për ndeshjet e ardhshme!

Frikë tek Inter, Lukaku dëmtohet ndaj Crotones, në dyshim për ndeshjet e ardhshme!

[ad_1]

Romelo Lukaku është dëmtuar në ndeshjen Inter – Crotone, që skuadra e tij e fitoi me rezultatin e thellë 6:2 dhe sulmuesi belg ishte protagonist me një gol të shënuar.

Sulmuesi belg u zëvendësua në minutën e 75-të të Inter-Crotone, kur rezultati ishte 4-2 për ekipin e Antonio Conte, përcjell GazetaBlic Sport.

Ai u largua nga fusha për shkak të një “problemi në kofshën e djathtë”, siç komunikohet nga klubi.

Gjendja e tij do të vlerësohet në orët e ardhshme.

Mbetet të shihet nëse ai do të jetë gati për duelin ndaj Sampdorias, që luhet të mërkurën.

/GazetaBlic Sport[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *