Inter merr edhe fitoren e tetë radhazi, “shkatërron” Crotonen dhe i dërgon ‘sms’ Milanit

Inter merr edhe fitoren e tetë radhazi, “shkatërron” Crotonen dhe i dërgon ‘sms’ Milanit

[ad_1]

Skuadra e Interit ka fituar edhe ndeshjen e radhës në Serie A ndaj Crotones.

Inter ka mposhtur Crotonen me rezultatin e thellë 6:2, shkruan GazetaBlic Sport.

Pjesa e parë e ndeshjes u mbyll me rezultatin e barabartë 2:2. Crotone shënoi e para me Zanellatton, ndërsa Interi reagoi shpejtë me Lautaron dhe autogolin e Crotones. Më pas, Crotones fitoi penallti dhe Golemic barazoi rezultatin.

Në pjesën e dytë, Interi dominoi gjithçka dhe realizoi katër gola të tjerë.

Martinez dy herë, Lukaku dhe Hakimi shënuan për të vulosur fitoren e thellë të Interit në këtë duel.

Inter tani kalon në vendin e parë me 36 pikë, kurse Crotone në vendin e parafundit me 9 pikë.

/GazetaBlic Sport[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *