Marash Kumbulla mes talentëve të UEFA-s – Lajmet e fundit

Marash Kumbulla mes talentëve të UEFA-s – Lajmet e fundit

[ad_1]


Marash Kumbulla mes talentëve të UEFA-s


Sport
January 02, 2021 – 23:36


Detaje

Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare dhe Romës, Marash Kumbulla është një nga talentet që duhen vëzhguar në vitin 2021. UEFA e zgjodhi edhe shqiptarin e Romës mes 50 futbollistëve deri 21 vjeç më të mirë të momentit.


Në përshkrimin e tij shkruhet që është një qendërmbrojtës i gjatë dhe se admiron Giorgio Chiellini. UEFA nuk harron të përmend që Marash Kumbulla u rrit tek ekipet zinxhir të Verona dhe u transferua shtatorin e kaluar te Roma, por duke fituar menjëherë një vend si titullar edhe pse vetëm 20 vjeç.


Kumbulla ka dhënë kontributin e tij si në Serie A dhe Europaligë madje duke shënuar në këto aktivitete.


Marash Kumbulla është pjesë e Kombëtares së Shqipërisë


[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *