Notat e lojtarëve: WBA 0:4 Arsenal, dëshpëron Granit Xhaka – Lajmet e fundit

Notat e lojtarëve: WBA 0:4 Arsenal, dëshpëron Granit Xhaka – Lajmet e fundit

 

Skuadra e Arsenalit ka shënuar fitore të thellë në udhëtim te West Bromi, shkruan “Zeri.info”.

 

“Topçinjtë” fituan me shifrat 0:4 në takimin e vlefshëm për javën e 17-të në elitën e futbollit anglez.

 

Lojtari me notën më të lartë në radhët e “Gunners” ishte golashënuesi i dyfisht, Lacazette që mori notën e 9.5 nga sajti “Whoscored.com”.

 

Mesfushori shqiptar, Granit Xhaka radhitet në mesin e lojtarëve më notën më të dobët në këtë përballje.

 

Xhaka u vlerësua nga sajti me notën 6.9 dhe vetëm Bellerin kishte notë më të vogël se ai 6.7.

 

Image

Arsenali me këtë fitore shkon në kuotën e 23 pikëve dhe zë vendin e 11-të në tabelë.

 

West Bromi në anën tjetër është e parafundit me vetëm tetë pikë. /Zeri.info

 

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *