“Raketa” e Kombëtares quhet… Albi Doka, mbrojtësi kuqezi vë rekord në fushë

“Raketa” e Kombëtares quhet… Albi Doka, mbrojtësi kuqezi vë rekord në fushë

U largua nga Tirana me parametra zero, por Albi Doka po njeh vetëm progres në lojën e tij. Mbrojtësi i djathtë i Kombëtares po shkëlqen me skuadrën e Goricës, me të cilën ka arritur të shënojë dhe një rekord personal. Bëhet fjalë për shpejtësinë e tij, që me sa duket do të tentojë të kapë Cristiano Ronaldon.

GPS i vendosur në trup gjatë ndeshjes me Rijekën që u fitua 2-0 shënoi shpejtësinë e lojtarit tonë, plot 37.2 kilometra në orë. Një rekord personal ky për anësorin e linjës së djathtë, që tashmë sheh tutje me një vlerë kartoni që ka shifrën e 1 milionë eurove.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *