Zgjedhjet/ Përfundon numërimi në Bashkinë e Shijakut, ja rezultati

Zgjedhjet/ Përfundon numërimi në Bashkinë e Shijakut, ja rezultati

SHIJAK
Ka përfunduar procesi i numërimit në Bashkinë e Shijakut.

Në KZAZ me numër 25 të këtij qyteti, janë numëruar 54 kuti.

Gazetarja Klodiana Haxhiaj raporton për “BalkanWeb” se nga rezultatet paraprake fituese në këtë bashki ka dalë Partia Socialiste me 7.985 vota, e ndjekur nga Partia Demokratike me 5.849 dhe Lëvizja Socialiste për Integrim 841.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *